i-3D-


Hakkımızda.

1982 Yılında Dünyanın ilk ev bilgisayarların piyasaya çıkmasıyla bilgisayar sektörüne ilgi duyan SAVAŞ ŞENER Commodore 64 bilgisayarları ile teknoloji sektörüne girmiştir.Lise yıllarında EGE bölgesindeki tüm bilgisayar firmalarının teknik desteğini vermek suretiyle pazarın tamamına hitap ederek kurumsallaşmıştır.

1991 yılında SAINT JOSEPH Fransız kollejinden mezun olan Savaş Şener ,STRASBOURG LOUİS PASTEUR Üniversitesi ELEKTRONİK Müh., 1995 yılında EGE Üniversitesi BİLGİSAYAR Müh, 1997 de Programcılık bölümlerinde öğrenimine devam etmiştir. 1996 yılında Türkiyenin ilk Elektronik uzaktan kumandalı alarm sistemini üreterek güvenlik sektöründe öncü olmuştur.

90'lı yıllarda güvenlik sektörü başta olmak kaydıyla,bilgisayar kontrollü otomasyon, mikrokontrolör tabanlı makina üretimleri ve yeni sektörler yaratmak üzere araştırma ve geliştirme faaliyetlerine devam etmiştir. Konusunda Dünya ilklerine imza atan Savaş Şener buluşları ile birçok sektörde devrim niteliği taşıyan ürünler tasarlamış ve Türkiye’nin kendi konularındaki en büyük firmalarına knowhow desteği vermiştir..

1999 yılında ELEKTRONİK GÜVENLİK,SAĞLIK,HİZMET sistemi patent hisselerinin %60 nı; 250.000 USD ye MARPA ŞİRKETLER grubuna satarak ,ortak olmak kaydıyla ED&RA ELECTRONIC CO.INC şirketini kurmuştur,Güvenlik sektöründe kısa sürede lider haline gelen ED&RA Elektronik araştırma geliştirme A.Ş halen 2.000.000 USD  lik cirosu ile İZMİR-BODRUM-ANTALYA-DENİZLİ haber alma santralleri ile EGE-AKDENİZ-İÇ ANADOLU BÖLGELERİNİN nin en büyük elektronik güvenlik şirketi konumuna gelmiştir.ŞENER 2002 yılında şirket hisselerini MARPA gruba satarak ayrılmıştır.

SENERLABS araştırma ve geliştirme laboratuarını kurularak ,enerji ve endüstri alanlarında elektronik araştırma geliştirme faaliyetlerini sürdüren ,ŞENER kısa sürede gelişmiş akıllı bina sistemleri, elektronik güvenlik sistemleri, alternatif enerji üretim sistemleri , gibi konularda yeni buluşlarda yapmak suretiyle üretime başlamıştır..Aralarında AKSAZ DENİZ ÜSSÜ , BOTAŞ,TARİŞ gibi Türkiye nin en önemli kurum ve kuruluşlarına hizmet vermiştir.. 2000 li yıllarda AFS FOOD CO.INC ,, 2007 yılında kurulan ,SENERTEK ENERJİ LTD, şirketleri ile ŞENER ŞİRKETLER GRUBU oluşmuştur.....

 

2010 yılında Türkiye nin ilk FFF-FDM teknolojili CNC - 3D Printer makinalarını üreten SENERTEK  geçen 4 yıl içinde konusunda ülke lideri haline gelmiş, birçok Tübitak ve Kosgeb projesine destek vermiştir. 2014 yılında yine  Türkiye nin ilk  SLA ve DLP teknolojili 3D Printer makinalarınında üretimine başlamış olan SENERTEK, 3 boyutlu üretim teknolojilerinde Türkiye nin en büyük deneyim ve tecrübeye sahip firmasıdır.

  

  
 

GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ ÜRÜNLER
 1. Profesyonel güvenlik sistemleri, donanım ve yazılımları (16 - 14.000 port )
 2. Modemler 2400 bps- 56.600 bps
 3. Kablosuz modemler (max 19200 bps) 433 mhz - 13 ghz bantlar arasında
 4. Kablosuz TV,VIDEO alıcı vericileri,repeater ve yazılımları (433 mhz - 13 ghz bantlar arasında)
 5. Wireless SCADA şehir otomasyon sistemleri (Su, elektrik,trafik) 60 km çaplı (433 mhz - 13 ghz bantlar arasında)
 6. Bina otomasyon sistemleri
 7. Telekominikasyon (ANALOG,DIGITAL,ISDN,GSM ,SATELITE )yazılım ve donanımları
  (hertür ve portta telefon santralleri)
 8. GPS uygulamaları (NMEA protocol)
 9. Parmak izi saptama ,değerlendirme donanım ve yazılımları
 10. Metal dedektör, kapılar
 11. Güneş enerjili ASKERİ CEKET, REKLAM PANOSU , Bahçe aydınlatma lambaları
 12. GSM module veri taşıma
 13. Her güçte Elektrik üretimleri (rüzgar ,güneş )
 14. Bilinen tüm PC ve Mikroişlemci yazılım DİLLERİ yazılım
 15. EV otomasyon sistemleri (pc, local, telefon hattı,gsm)


HALEN ARAŞTIRMA GELİŞTİRME AŞAMASINDA OLAN ÜRÜNLER

 1. Düşünce gücü ile kumanda edilebilen insan el ve kol protezi
 2. X-RAY Tarayıcı
 3. Digital koku, tanıma, algılama, patlayıcı saptama.

                                      

                                     Kavramsal ModellerDeneyin

Dilediğiniz kadar uygunluk denemesi yapın.Siz de zaman ve maliyet engelini 3d yazıcılarla aşın ürün tasarımlarınızı optimize edin.

İşlevsel Prototipler Hızla Geliştirin

Testlerinize uygun prototipler geliştirip, işlevselliklerini gerçek halleriyle görün. Tasarım döngüsünün erken aşamalarınnda optimizasyona başlayın.

İmalat Aparatları Kalıp Yapın

Günlerce, saatlerce beklemeyin. Kaynak gereksiniminiz yok. Tasarlayın jigler, fikstürler, mastarlar ve hatta imalat kalıplarınızı kendiniz üretin.

Teknolojimiz

Katmanlı üretimde yeni dönem

Daha hızlı, daha düşük maliyetli ve gerçeğe en yakın üretim.

Katmanlı üretim teknolojisine yeni bir soluk getiren 3d yazıcımız uzun arge çalışmaları neticesinde yüksek hassasiyet ve detay işleme niteliğine kavuşmuştur. Diğer muaddillerinden farklı olarak çok ince ayrıntıları dahi işleme yeteneğine sahip ürünümüz ayrıca taşınabilirlik bakımından da diğerlerinden çok farklı bir konuma sahiptir.

Üretim süreci

Yüksek performansı sayesinde çok karmaşık yapıları bile birkaç saat içinde elinize alıp inceleyebilirsiniz.

Sipariş Edin

Profesyonel 3D Yazıcı yalnızca 4500TL+kdv

Ürünümüzü hemen satın almak için aşağıdaki Sipariş Et butonuna basarak satın alma işlemini başlatınız. Havale İşleminiz gerekleştikten hemen sonra ürününüz kargoya verilecektir.

SİPARİŞ ET